POLITIKA
Župan Gornjih Petrovcev kriv za nezakonito poslovanje
Župan Občine Gornji Petrovci Franc Šlihthuber je bil v ponedeljek na soboškem okrožnem sodišču spoznan za krivega kaznivega dejanja oškodovanja upnikov. Dobil je 14 mesecev zaporne kazni, poroča soboški časnik Vestnik. Šlihthuber je danes za STA poudaril, da sodba še ni pravnomočna, in zatrdil, da ni kriv.
Obsojen zaradi oškodovanja upnikov
Po navedbah tožilstva je Šlihthuber med letoma 2010 in 2017 nezakonito poplačeval obveznosti občinskega podjetja Pindža. Podjetje je imelo sicer od leta 2010 blokiran transakcijski račun, dolgove pa je poravnavalo prek asignacijskih pogodb, pri čemer je občina neposredno poplačevala izbrane upnike. Po izračunih tožilstva so zaradi tega ostali nepoplačani upniki utrpeli za milijon evrov škode, danes poroča Vestnik.
Izvedenci: dolgovi bi morali voditi v stečaj
Šlihthuber je po navedbah tožilstva osebno odločal, katere račune bo občina poravnala, kar je bilo po mnenju izvedenk ekonomske in finančne stroke nezakonito. Izvedenki Alenka Gril in Alenka Dervarič sta na sodišču poudarili, da bi moral biti za podjetje Pindža ob blokadi računa predlagan stečaj, ne pa da se je praksa nezakonitega poravnavanja dolgov nadaljevala še sedem let.
Sodnica: v podjetju brez Šlihthuberja ni bilo odločitev
Sodnica je v izreku sodbe poudarila, da se v podjetju brez Šlihthuberja ni zgodilo nič. Šlihthuber je bil do leta 2006 tudi direktor Pindže, vendar je kljub poznavanju slabega finančnega stanja podjetja nadaljeval nezakonite postopke. Državna tožilka je zanj zahtevala 18 mesecev zapora, sodišče pa je izreklo nekoliko milejšo kazen, še piše Vestnik.
Župan se brani: želel sem rešiti podjetje
Šlihthuber je na sodišču krivdo zanikal. Branil se je, da ni imel vpogleda v finančno stanje podjetja, temveč je le sledil poročilom nadzornega sveta. Ob tem je poudaril, da je želel rešiti težave podjetja, ki je bilo v lasti občine.
"Največji problem je, da sodba ni pravnomočna, pa me bodo vsepovsod obtožili. Nisem kriv, še enkrat povem, da nisem kriv," pa je Šlihthuber danes dejal za STA.
Možne posledice pravnomočnosti sodbe
Možna je še pritožba, če bo takšna sodba postala pravnomočna, pa bo imela dodatne posledice, opozarja Vestnik. Zakon o lokalni samoupravi namreč določa, da županu preneha mandat, če je pravnomočno obsojen na nepogojno zaporno kazen, daljšo od šestih mesecev.
Vir: STA
Foto: Arhiv Pomurec
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.
Končno, ta je isti kot Čelavi.
Če Šlica nebi imeli bi že zdavnaj vse propadlo ! Jankoviča in drugih gnjilob pa o takem drobižu ne upajo niti omeniti ! Tole je pravna pernata država !
TELE!!!!!
TELE!!!
Končno si je zaslužo samico.
Debeli je tudi bil sdssovec pa 33 let na oblasti, pa penzije dal na 57%, pa nategoval glupi narod in sodeloval v Bruslju v orgija? Je on tudi eden od njih?
Če je krif naj ide v zapor. Samo te more tudi Pejenkova iz banke več milijonof. To je pravi problem. Ona pa pogojno!
Končno!!! Dolgo je bilo potrebno, da ste ga stisnili. Zdaj bi pa mu trebalo še vse pobrati. Njemu in njegovi ožji familiji. Pa te je doletela KARMA.
Je bil Jansist ta nesnaga frdama? Je 33 let imel za norca glupi narod in sodeloval v Bruseljski homo orgijah?