Boštjan Maček v Kairu zasedel četrto mesto

2.3.2021

Slovenski strelec v trapu Boštjan Maček je na prvi letošnji tekmi za svetovni pokal v Kairu zasedel četrto mesto. Zmagal je Hrvat Anton Glasnović, za njim sta se uvrstila Španca Joan Garcia in Alberto Fernandez.

Oseminštiridesetletni prekmurski strelec se je v velikem slogu vrnil na veliko mednarodno sceno po enoletnem premoru zavoljo pandemije novega koronavirusa. Na dvodnevni kvalifikacijski tekm je zadel 118 letečih tarč in osvojil šesto mesto s čimer se je prebil v veliki finale. V finalu pa je zadel 29 letečih tarč in med velemojstri tega olimpijskega športa zasedel končno četrto mesto.

V Egiptu so v kvalifikacijskem delu nastopili še trije slovenski strelci. Denis Vatovec (113) je na dvodnevni tekmi zasedel 24., Tadej Kostanjevec (112) 28., Ivan Krkač (111) pa 30. mesto.

V konkurenci MQS sta nastopila tudi Tomaž Blazinšek in Aleš Hozjan. Prvi je v petih serijah zadel 111, drugi pa 101 letečih tarč, poroča STA.