https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

Začetek projekta Hrana ni za tjavendan, sodeluje več kot 25 pomurskih šol

27.11.2024 ob 6:05  

Program Ekošola in Lidl Slovenija sta začela 11. sezono projekta Hrana ni za tjavendan (HNZT), ki ozavešča mlade o težavi odpadne hrane. V letošnji sezoni sodeluje več kot 300 vzgojno-izobraževalnih ustanov iz vse Slovenije, od tega več kot 25 iz Pomurja. Projekt spodbuja mlade k zmanjšanju količine odpadne hrane in uvajanju trajnostnih praks v prehranskih navadah.

Novost letošnje sezone je sklop Hranozavest, ki še okrepi ozaveščanje o preudarnem ravnanju s hrano. Projekt se je povezal z Ministrstvom za okolje, podnebje in energijo (MOPE), ki organizira nagradni natečaj za učence osnovnih šol v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE.

V projektu sodelujejo tudi različne nagradne aktivnosti, vključno z natečaji, kot so Hranozavest, Reciklirana kuharija in STRAN PA NE BOMO METAL’! za učence osnovnih šol. Lidl Slovenija se v projektu zavezuje k zmanjšanju odpadne hrane v svojih trgovinah, z optimizacijo procesov in donacijami.

»HNZT je že od začetka eden bolj priljubljenih projektov v programu Ekošola. Šole in vrtci po vsej Sloveniji prepoznavajo izzive, povezane z odpadno hrano in – ne glede na to, ali so začetnice ali pa sodelujejo že več let – vsako leto poskrbijo za izboljšave tako na izobraževalno-ozaveščevalni ravni kot v samem prehranskem procesu, od načrtovanja jedilnikov, nabave, vključevanja otrok v pripravo hrane in merjenja ter beleženja odpadne hrane. Tako sooblikujejo nove hranozavestne prakse, ki so lahko dobra praksa in zgled tudi drugim organizacijam. Zelo ponosni smo, da skupaj z Lidlom Slovenija že desetletje z roko v roki gradimo hranozavestno skupnost, ki z aktivnim vključevanjem v projekt izkazuje zavezanost k svoji strateški trajnostni usmeritvi,« je povedal Gregor Cerar, nacionalni koordinator programa Ekošola.

Foto: Ekošola

    Fotogalerija

    Komentarji

    1. gost
      27.11.2024 ob 7:26 gost

      Za hrano da jo dobijo na krožnik se bori vsak dan 2 milijardi ljudi ali pa se več. Tudi v Sloveniji je že 20 tisoč takih ki se bori vsak dan za košček hrane da dajo na krožnik. Zato tisti ki imajo preveč pa jo mečejo v koš naj naj se njim vrne bumerang in jih zadene v glavo. Da nikoli več nebi imeli niti toliko da bi se najedli enkrat na dan. Kajti hitro se lahko zgodi da ko visoko letaš nisko padeš.

      3 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    2. gost
      27.11.2024 ob 19:37 Lendavski nadvojvoda gost

      Gost bedasti,odkod pa tebi podatek o dvajsettisočih,vsak ,ki pri nas zaprosi in mu ni izpod časti dobi kaj.....ali pa le za Cigana se mora opredeliti,za Indijo.Še zavaljeni ,fakultetskiMuc mu izpred Zvezde s svojo črno kaj navrže,tam žre na državni račun,vsak dan.

      0 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.